Romániában 18 és 55 év közötti felnőttek immunizálására ajánlják az AstraZeneca oltóanyagát. Mit tudunk a hatékonyságáról, miért nem lehet vele időseket is oltani, milyen mellékhatásai vannak? Utánanéztünk.»
Gyógyszergyártókat, orvosokat, illetve a Cantacuzino Intézet igazgatóját keresték meg az újságírók annak kiderítésére, hogy van-e valóságalapja a kormányfő szombati kijelentésének, mely szerint Románia készen áll az oltás hazai gyártására.»
A Szputnyik V volt az első vakcina, amit Oroszországban engedélyeztek, még 2020 augusztusában. Az Európai Gyógyszerügynökség februárban elkezdheti az oltás bevizsgálását. Az EU hezitál.»
Az oltási könyv és a vakcinaútlevél alighanem nélkülözhetetlen irat lesz 2021-ben, még ha számos kérdést vet is fel a létjogosultságuk.»
Már 3 napja megnyílt a regisztráció lehetősége az interneten a koronavírus elleni védőoltásra, azonban a hatóságok által működtetett platform tele van hibákkal. Összegyűjtöttünk néhány típushibát és a lehetséges megoldásokat rá.»
Van ahol előbb az időseket, máshol az aktívan dolgozó lakosságot oltják be, de akad olyan ország is, ahol politikusok és celebek voltak az elsők a sorban.»
Van aki ódzkodik, nagyon sokan azonban már átestek a vírusfertőzésen, így egyelőre természetes védettséget élveznek. Egészségügyi alkalmazottakkal és intézményvezetőkkel is beszélgettünk.»
Egy sepsiszentgyörgyi kutatólabor lett az ország első ELISA-módszeren alapuló koronavírus-teszt kifejlesztőjévé, a fejlesztéssel a koronavírus elleni vakcinák hatásosságát is lehet majd vizsgálni. »